Fotograf ślubny Kalisz

Sprawdzony fotograf na Twoje wesele w Kaliszu

 

Jestem fotografem z Kalisza i chętnie opowiem Ci jak robić dobrą fotografie weselną. Przedstawię Ci drobny wycinek z tego obszernego zagadnienia jakim jest fotografia weselna.Skupię się na parametrach technicznych. Jeśli jesteś ciekawy jakiego sprzętu powinien używa dobry fotograf ślubny zapraszam do lektury.

Jaki sprzęt do fotografii weselnej.
Najlepsze emocje oddają zdjęcia z mała głębią ostrości. Dlatego aby uzyskać upragniony efekt bokehu warto przestrzegać kilku podstawowych zasad.
Pierwsza to dobry aparat. W tym przypadku świetnie sprawdzają się pełnoklatkowe lustrzanki. Zaletą ich jest oddanie świetnej plastyki obrazu jak i również wysoka rozdzielczość. Fotografując na weselu używam trybu manualnego. Parametry to zazwyczaj 1/160s , przesłona z zakresu od f1,4 do f2,8 oraz ISO 100 do 400. Ustawiamy również tryb dla poruszających się obiektów! Bardzo ważne aby zdjęcia które robimy zapisane były w RAW-ach.

Oprócz inwestycji w pełno-klatkowy korpus warto pomyśleć o dobrym, jasnym obiektywie, który odda klimat fotografowanej sceny weselnej. Jednym z dobrych obiektywów o solidnej konstrukcji jest obiektyw Canon 50mm z przesłoną 1.4. Ja w większości zleceń używam standardowego 50 mm. Bardzo lubię konstrukcje stałoogniskowe:)no i oczywiście szeroki kąt też będzie potrzebny. Godnym polecenia sprzętem jest obiektyw Canon z serii L o zakresie ogniskowych (tu mowa o zoomie) 24mm do 70mm w którym maksymalnie otwarta przesłona wynosi 2,8.

Co jeszcze jest niezbędne dla fotografa weselnego? Oczywiście lampa. Bez niej ani rusz! Fotografując w ciemnych pomieszczeniach niezbędna jest taka o wysokiej liczbie przewodniej. W mojej wynosi ona 60 dla ISO 100.
Oprócz dobrego sprzętu warto posiadać trochę praktyki oraz dużo kreatywnego myślenia. Ważne aby być skupionym na momentach, bo nigdy nie wiadomo jaki kadr przyniesie nam sukces.